Officiell dubbelutställning 9-10 oktober 2021
Dannero, Kramfors

Fotograf till samtliga foton: AnnCatrin Larsson
Förbjudet att kopiera foton härifrån utan medgivande från fotografen.


Lördag 9 oktober

BEST IN SHOW

1 Flat
DKV-16 DK V-17-18 FIV-17 JEUW-16 NOUCH
SE U(U)CH Caci's We Are The Heroes

Ägare Carina Östman, Borlänge

2 Golden
Dewmist Single Rain
Ägare Henric Fryckstrand, Västerås

3 Welsh
SEU(U)CH Don's Another Cinderella Story
Ägare Engblom Camilla, Stöde

4 Labrador
DK JCH DK JV-19 DK UCH J NO JV-19
SE U(U)CH Musical's Flip Flop And Fly

Ägare Maria Hellström, Bjästa

 

BIS-BIM

1 Flat
LV CH SE U(U)CH Don's Caviar Black Caviar
Ägare Lena Rösiö, Knivsta

2 Golden
SE VCH Dream Max Make You Happy
Ägare Johanna Olsson, Romelanda

3 Amris
C.I.B. NORD UCH SE JV-13 SE U(U)CH
SE V-18 Caci's Check It Out

Ägare Kristina Tullnérs, Rätan

4 Labrador
Wahnahnish Crazy In Love
Ägare Anna Geschwindt Eriksson, Strängnäs

 

Veteran

1 Amris
C.I.B. NORD UCH SE JV-13 SE U(U)CH
SE V-18 Caci's Check It Out

Ägare Kristina Tullnérs, Rätan

2 Welsh
C.I.E. DK CH(U) DKUCH EECH LT o LVCH
NO UCH NORD UCH SE U(U)CH SE UCH

Eastfarm's Right Here Right Now
Ägare Gudrun Jonsson, Sundsvall

3 Eng Springer
C.I.B. C.I.E. DK CH(U) NORD UCH
Finnlidens His Majesty
Ägare Annika Sanchez, Njurunda

4 Flat
J SE VCH Lustans Misty Morning
Ägare Karin Holmgren, Söråker

 

Jaktklass

1 Flat
FIUCH JSEU(U)CH Altaflats Blow Me Down
Ägare Emma Nilsson, Byske

2 Labrador
DJCH DKJV-19 DK UCH J NO JV-19
SE U(U)CH Musical's Flip Flop And Fly

Ägare Maria Hellström, Bjästa

3 Eng. Springer
C.I.B. C.I.E. DK CH(U) NORD UCH
Finnlidens His
Ägare Annika Sanchez, Njurunda

4 Golden
FI UCH NO UCH NORD UCH
Kapplandet's Cong Weila

Ägare Birgitta Immonen, Oulu, Finland

 

Valp I

1 Golden
Chamorels Constellation S
Ägare Tezzy Vaerlien, Enköping

2 Eng Springer
Searoad's Just Make Bubbles
Ägare Annelie Danielsson, Matfors

3 Amris
Kallsbäckens A Girl For Success
Ägare Annika Persson, Hörnefors

4 Cocker
Rosinedals Made For You
Ägare Kristina Evers, Härnösand

 

Valp II

1 Welsh
Don's Red Red Wine
Ägare Jenny Andersson, Helene &
David Björkman, Årsunda

2 Flat
Caci's Captain Marvel
Ägare Lundqvist Caroline, Gustafs

3 Cocker
Paisley's Sweet Harmony
Ägare Ann-Christin Nyman, Torpshammar

4 Eng Springer
Bellissiness Akkastor-Peak
Ägare Malin Bäckström, Vännäs

 

Avel
1 Flat
Lustans Daredevil
Ägare Karin Holmgren, Söråker

 

Uppfödare
1 Amris Kennel Caci´s
Uppf Carina Östman, Mikael Persson,
Caroline Lundkvist, Borlänge

2 Flat Kennel Caci´s
Uppf Carina Östman, Mikael Persson,
Caroline Lundkvist, Borlänge

3 Eng. Springer Kennel Barecho
Jenny Andersson, Helena & David Björkman,
Sandviken

4 Golden Kennel Sangold
Lena & Christer Flodfält, Tyresö

Söndagens resultat här >>

Klicka på varje foto så blir det mycket större

Bästa Avelsgrupp